Informatii generale
| An | 2008 - - |
| Marca | Acura |
| Motor | 3.7 VTEC V6 4WD |
| Tipul corpului | Sedan |
| Model | Legend IV (KB1) |
| usi | 4 |
| scaune | 5 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4957 mm |
| Lăţime | 1845 mm |
| Înălţime | 1450 mm |
| Ampatamentul | 2800 |
| Greutate | 1450 kg |
| lățimea maximă | - |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 3664 |
| Motorul kw | 216 kw |
| Motor hp | 289 hp |
| Cuplul | 216 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Injection |
| Cilindri | 6 |
| Diametrul cilindrilor | 90 mm |
| Supape în cilindri | 4 |
| Gears | 5 |
| Combustibil | A-95 |
| Capacitatea de combustibil | 73 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 235/50 R17 - 245/45 R18 |
| Roți | 18x8J |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 250 km/h |
| Accelerare | 7.1 s |
| Orașul de combustibil | 16.3 l/100km |
| Drumul de combustibil | 8.9 l/100km |
| Combustibil mediu | 11.6 l/100km |