Informatii generale
| An | 2007 - - |
| Marca | Acura |
| Motor | 3.7i V6 (304HP) |
| Tipul corpului | Sedan |
| Model | MDX II |
| usi | 5 |
| scaune | 7 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4844 mm |
| Lăţime | 1994 mm |
| Înălţime | 1732 mm |
| Ampatamentul | 2751 |
| Greutate | - |
| lățimea maximă | - |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 3700 |
| Motorul kw | 223 kw |
| Motor hp | 299 hp |
| Cuplul | 223 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Injection |
| Cilindri | 6 |
| Diametrul cilindrilor | 90 mm |
| Supape în cilindri | 4 |
| Gears | 5 |
| Combustibil | A-92 |
| Capacitatea de combustibil | 79.5 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | - |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | P255/55 R18 |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | - |
| Accelerare | - |
| Orașul de combustibil | - |
| Drumul de combustibil | - |
| Combustibil mediu | - |