Informatii generale
| An | 2013 - |
| Marca | Acura |
| Motor | 3.5 AT (290 HP) |
| Tipul corpului | SUV |
| Model | MDX III |
| usi | 5 |
| scaune | 7 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4935 mm |
| Lăţime | 1961 mm |
| Înălţime | 1717 mm |
| Ampatamentul | 2819 |
| Greutate | 1717 kg |
| lățimea maximă | - |
| Boot capacitate | 2574 l |
Transmisia motorului
| Motor | 3471 |
| Motorul kw | 213 kw |
| Motor hp | 285 hp |
| Cuplul | 213 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Injection |
| Cilindri | 6 |
| Diametrul cilindrilor | - |
| Supape în cilindri | 4 |
| Gears | 6 |
| Combustibil | A-95 |
| Capacitatea de combustibil | 74 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | - |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 245/60 R18 |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | - |
| Accelerare | - |
| Orașul de combustibil | - |
| Drumul de combustibil | 10 l/100km |
| Combustibil mediu | - |