Informatii generale
| An | 2001 - 2004 |
| Marca | Acura |
| Motor | 3.5 i V6 24V (228 HP) |
| Tipul corpului | Sedan |
| Model | RL (KA964) |
| usi | 4 |
| scaune | 5 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4995 mm |
| Lăţime | 1822 mm |
| Înălţime | 1435 mm |
| Ampatamentul | 2910 |
| Greutate | 1435 kg |
| lățimea maximă | - |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 3494 |
| Motorul kw | 167 kw |
| Motor hp | 224 hp |
| Cuplul | 167 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Injection |
| Cilindri | 6 |
| Diametrul cilindrilor | 93,4 mm |
| Supape în cilindri | 4 |
| Gears | - |
| Combustibil | A-95 |
| Capacitatea de combustibil | 68 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 225/55 R16 |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 210 km/h |
| Accelerare | - |
| Orașul de combustibil | 13.1 l/100km |
| Drumul de combustibil | 9.8 l/100km |
| Combustibil mediu | - |