Informatii generale
| An | 2012 - - |
| Marca | BMW |
| Motor | 3.0i (320Hp) MT |
| Tipul corpului | Hatchback |
| Model | 1M (F20) |
| usi | - |
| scaune | - |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4340 mm |
| Lăţime | 1765 mm |
| Înălţime | 1411 mm |
| Ampatamentul | 2690 |
| Greutate | 1411 kg |
| lățimea maximă | 1960 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 2979 |
| Motorul kw | 235 kw |
| Motor hp | 315 hp |
| Cuplul | 235 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Injection |
| Cilindri | - |
| Diametrul cilindrilor | 89,6 mm |
| Supape în cilindri | - |
| Gears | - |
| Combustibil | - |
| Capacitatea de combustibil | 52 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 225/40 R18, 245/35 R18 |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 250 km/h |
| Accelerare | 5.1 s |
| Orașul de combustibil | 11.2 l/100km |
| Drumul de combustibil | 6.2 l/100km |
| Combustibil mediu | 8 l/100km |
acum un an