Informatii generale
| An | 2010 - - |
| Marca | BMW |
| Motor | 3.0i (340Hp) |
| Tipul corpului | Sedan |
| Model | M1 (E82) |
| usi | - |
| scaune | - |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4380 mm |
| Lăţime | 1932 mm |
| Înălţime | 1420 mm |
| Ampatamentul | 2660 |
| Greutate | - |
| lățimea maximă | - |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 2979 |
| Motorul kw | 249 kw |
| Motor hp | 334 hp |
| Cuplul | 249 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Injection |
| Cilindri | - |
| Diametrul cilindrilor | - |
| Supape în cilindri | - |
| Gears | - |
| Combustibil | A-95 |
| Capacitatea de combustibil | 53 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | - |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | - |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 250 km/h |
| Accelerare | 4.9 s |
| Orașul de combustibil | 13.6 l/100km |
| Drumul de combustibil | 7.3 l/100km |
| Combustibil mediu | 9.6 l/100km |