Informatii generale
| An | 1995 - 1995 |
| Marca | BMW |
| Motor | 3.2 (321 HP) |
| Tipul corpului | Coupe |
| Model | M3 Coupe (E36) |
| usi | 2 |
| scaune | 5 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4433 mm |
| Lăţime | 1710 mm |
| Înălţime | 1335 mm |
| Ampatamentul | 2710 |
| Greutate | 1335 kg |
| lățimea maximă | 1930 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 3201 |
| Motorul kw | 235 kw |
| Motor hp | 315 hp |
| Cuplul | 235 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Injection |
| Cilindri | 6 |
| Diametrul cilindrilor | 86,4 mm |
| Supape în cilindri | 4 |
| Gears | 6 |
| Combustibil | A-98 |
| Capacitatea de combustibil | 62 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 225/45-245/40 R17 |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 250 km/h |
| Accelerare | 5.5 s |
| Orașul de combustibil | 11.8 l/100km |
| Drumul de combustibil | 8.4 l/100km |
| Combustibil mediu | 8.7 l/100km |