Informatii generale
| An | 2003 - 2004 |
| Marca | BMW |
| Motor | 3.2i CSL (360 HP) |
| Tipul corpului | Coupe |
| Model | M3 Coupe (E46) |
| usi | 2 |
| scaune | 5 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4492 mm |
| Lăţime | 1780 mm |
| Înălţime | 1372 mm |
| Ampatamentul | 2731 |
| Greutate | 1372 kg |
| lățimea maximă | 2000 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 3246 |
| Motorul kw | 264 kw |
| Motor hp | 354 hp |
| Cuplul | 264 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Injection |
| Cilindri | 6 |
| Diametrul cilindrilor | 87 mm |
| Supape în cilindri | 4 |
| Gears | 6 |
| Combustibil | A-95 |
| Capacitatea de combustibil | 63 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 235/35-265/30 R19 |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 250 km/h |
| Accelerare | 4.9 s |
| Orașul de combustibil | 17.8 l/100km |
| Drumul de combustibil | 8.4 l/100km |
| Combustibil mediu | - |