Informatii generale
| An | 2007 - - |
| Marca | BMW |
| Motor | 4.0i (420HP) |
| Tipul corpului | Wagon |
| Model | M3 Coupe (E92) |
| usi | 2 |
| scaune | 4 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4615 mm |
| Lăţime | 1817 mm |
| Înălţime | 1418 mm |
| Ampatamentul | 2760 |
| Greutate | 1418 kg |
| lățimea maximă | 2080 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 3999 |
| Motorul kw | 308 kw |
| Motor hp | 413 hp |
| Cuplul | 308 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Injection |
| Cilindri | 8 |
| Diametrul cilindrilor | 92 mm |
| Supape în cilindri | 4 |
| Gears | 6 |
| Combustibil | A-98 |
| Capacitatea de combustibil | 63 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 245/40 R18 ???????, 265/40 ZR 18 ????? |
| Roți | 8?Jx18 ???????, 9?Jx18 ????? |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 250 km/h |
| Accelerare | 4.8 s |
| Orașul de combustibil | - |
| Drumul de combustibil | - |
| Combustibil mediu | - |