Informatii generale
| An | 1986 - 1991 |
| Marca | BMW |
| Motor | 2.3 (215 HP) |
| Tipul corpului | Cabrio |
| Model | M3 (E30) |
| usi | 2 |
| scaune | 4 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4345 mm |
| Lăţime | 1680 mm |
| Înălţime | 1370 mm |
| Ampatamentul | 2565 |
| Greutate | 1370 kg |
| lățimea maximă | 1600 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 2302 |
| Motorul kw | 158 kw |
| Motor hp | 212 hp |
| Cuplul | 158 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Injection |
| Cilindri | 4 |
| Diametrul cilindrilor | 93,4 mm |
| Supape în cilindri | 4 |
| Gears | 5 |
| Combustibil | A-95 |
| Capacitatea de combustibil | 55 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 205/55 ZR16 |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 241 km/h |
| Accelerare | 6.7 s |
| Orașul de combustibil | 12.4 l/100km |
| Drumul de combustibil | 6.2 l/100km |
| Combustibil mediu | 7.8 l/100km |