Informatii generale
| An | 1986 - 1991 |
| Marca | BMW |
| Motor | 2.3i (195Hp) |
| Tipul corpului | Sedan |
| Model | M3 (E30) |
| usi | - |
| scaune | - |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4345 mm |
| Lăţime | 1680 mm |
| Înălţime | 1370 mm |
| Ampatamentul | 2565 |
| Greutate | 1370 kg |
| lățimea maximă | 1600 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 2302 |
| Motorul kw | 143 kw |
| Motor hp | 192 hp |
| Cuplul | 143 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Injection |
| Cilindri | - |
| Diametrul cilindrilor | 93,4 mm |
| Supape în cilindri | - |
| Gears | - |
| Combustibil | A-95 |
| Capacitatea de combustibil | 55 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 205/55 ZR16 |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | - |
| Accelerare | - |
| Orașul de combustibil | - |
| Drumul de combustibil | - |
| Combustibil mediu | - |