Informatii generale
| An | 2010 - - |
| Marca | BMW |
| Motor | 3.7i V6 (333HP) |
| Tipul corpului | Sedan |
| Model | M37 |
| usi | 4 |
| scaune | 5 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4945 mm |
| Lăţime | 1845 mm |
| Înălţime | 1515 mm |
| Ampatamentul | 2900 |
| Greutate | - |
| lățimea maximă | - |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 3696 |
| Motorul kw | 244 kw |
| Motor hp | 327 hp |
| Cuplul | 244 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Injection |
| Cilindri | 6 |
| Diametrul cilindrilor | 95,5 mm |
| Supape în cilindri | 4 |
| Gears | 7 |
| Combustibil | A-95 |
| Capacitatea de combustibil | 80 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | - |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | - |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 246 km/h |
| Accelerare | 6.3 s |
| Orașul de combustibil | 15.3 l/100km |
| Drumul de combustibil | 8.4 l/100km |
| Combustibil mediu | 10.9 l/100km |