Informatii generale
| An | 1985 - 1987 |
| Marca | BMW |
| Motor | 535i (218Hp) |
| Tipul corpului | Sedan |
| Model | M5 (E28) |
| usi | - |
| scaune | - |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4620 mm |
| Lăţime | 1700 mm |
| Înălţime | 1415 mm |
| Ampatamentul | 2628 |
| Greutate | - |
| lățimea maximă | - |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 3430 |
| Motorul kw | 160 kw |
| Motor hp | 214 hp |
| Cuplul | 160 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Injection |
| Cilindri | - |
| Diametrul cilindrilor | 92 mm |
| Supape în cilindri | - |
| Gears | - |
| Combustibil | A-95 |
| Capacitatea de combustibil | - |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | - |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | - |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | - |
| Accelerare | - |
| Orașul de combustibil | - |
| Drumul de combustibil | - |
| Combustibil mediu | - |