Informatii generale
| An | 1988 - 1991 |
| Marca | BMW |
| Motor | 3.5 (315 HP) |
| Tipul corpului | Coupe |
| Model | M5 (E34) |
| usi | 4 |
| scaune | 5 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4720 mm |
| Lăţime | 1751 mm |
| Înălţime | 1392 mm |
| Ampatamentul | 2761 |
| Greutate | 1392 kg |
| lățimea maximă | 2150 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 3535 |
| Motorul kw | 231 kw |
| Motor hp | 310 hp |
| Cuplul | 231 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Injection |
| Cilindri | 6 |
| Diametrul cilindrilor | 93,4 mm |
| Supape în cilindri | 4 |
| Gears | 5 |
| Combustibil | A-95 |
| Capacitatea de combustibil | 90 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 255/40 ZR17 |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 250 km/h |
| Accelerare | 6.3 s |
| Orașul de combustibil | 18.1 l/100km |
| Drumul de combustibil | 8.2 l/100km |
| Combustibil mediu | 9.4 l/100km |