Informatii generale
| An | 1992 - 1995 |
| Marca | BMW |
| Motor | 3.8 (340 HP) |
| Tipul corpului | Sedan |
| Model | M5 (E34) |
| usi | 4 |
| scaune | 5 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4720 mm |
| Lăţime | 1751 mm |
| Înălţime | 1392 mm |
| Ampatamentul | 2761 |
| Greutate | 1392 kg |
| lățimea maximă | 2150 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 3795 |
| Motorul kw | 249 kw |
| Motor hp | 334 hp |
| Cuplul | 249 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Injection |
| Cilindri | 6 |
| Diametrul cilindrilor | 89 mm |
| Supape în cilindri | 4 |
| Gears | 6 |
| Combustibil | A-95 |
| Capacitatea de combustibil | 80 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 245/40 R18 |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 250 km/h |
| Accelerare | 5.9 s |
| Orașul de combustibil | 18 l/100km |
| Drumul de combustibil | 8.3 l/100km |
| Combustibil mediu | 9.6 l/100km |