Informatii generale
| An | 1998 - 2004 |
| Marca | BMW |
| Motor | 4.9 32V (400 HP) |
| Tipul corpului | Cabrio |
| Model | M5 (E39) |
| usi | 4 |
| scaune | 5 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4784 mm |
| Lăţime | 1800 mm |
| Înălţime | 1432 mm |
| Ampatamentul | 2835 |
| Greutate | 1432 kg |
| lățimea maximă | 2290 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 4941 |
| Motorul kw | 293 kw |
| Motor hp | 393 hp |
| Cuplul | 293 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Injection |
| Cilindri | 8 |
| Diametrul cilindrilor | 94 mm |
| Supape în cilindri | 4 |
| Gears | 6 |
| Combustibil | A-98 |
| Capacitatea de combustibil | 70 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 245/40 - 275/35 R18 |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 250 km/h |
| Accelerare | 5.3 s |
| Orașul de combustibil | 21.1 l/100km |
| Drumul de combustibil | 9.8 l/100km |
| Combustibil mediu | 13.9 l/100km |