Informatii generale
| An | 2004 - - |
| Marca | BMW |
| Motor | 5.0 i V10 (507 HP) |
| Tipul corpului | Coupe |
| Model | M5 (E60) |
| usi | 4 |
| scaune | 5 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4855 mm |
| Lăţime | 1846 mm |
| Înălţime | 1469 mm |
| Ampatamentul | 2889 |
| Greutate | 1469 kg |
| lățimea maximă | 2300 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 4999 |
| Motorul kw | 372 kw |
| Motor hp | 498 hp |
| Cuplul | 372 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Injection |
| Cilindri | 10 |
| Diametrul cilindrilor | 92 mm |
| Supape în cilindri | 4 |
| Gears | - |
| Combustibil | A-98 |
| Capacitatea de combustibil | 70 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 255/40 ZR19-285/35 ZR19 |
| Roți | 8.5-9.5x19 |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 250 km/h |
| Accelerare | 4.7 s |
| Orașul de combustibil | 22.7 l/100km |
| Drumul de combustibil | 10.2 l/100km |
| Combustibil mediu | 14.8 l/100km |