Informatii generale
| An | 2007 - - |
| Marca | BMW |
| Motor | 5.0 i V10 (507 HP) |
| Tipul corpului | Cabrio |
| Model | M5 Touring (E61) |
| usi | 5 |
| scaune | 5 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4855 mm |
| Lăţime | 1846 mm |
| Înălţime | 1512 mm |
| Ampatamentul | 2880 |
| Greutate | 1512 kg |
| lățimea maximă | 2415 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 4999 |
| Motorul kw | 372 kw |
| Motor hp | 498 hp |
| Cuplul | 372 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Injection |
| Cilindri | 10 |
| Diametrul cilindrilor | 92 mm |
| Supape în cilindri | 4 |
| Gears | 7 |
| Combustibil | A-98 |
| Capacitatea de combustibil | 70 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 255/40 R19 ??? 275/35 R19 |
| Roți | 9.5x19 |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 250 km/h |
| Accelerare | 4.8 s |
| Orașul de combustibil | 22.4 l/100km |
| Drumul de combustibil | 10.6 l/100km |
| Combustibil mediu | 15 l/100km |