Informatii generale
| An | 1986 - 1988 |
| Marca | BMW |
| Motor | 635 CSi (260Hp) |
| Tipul corpului | Cabrio |
| Model | M6 (E24) |
| usi | - |
| scaune | - |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4923 mm |
| Lăţime | 1725 mm |
| Înălţime | 1354 mm |
| Ampatamentul | 2626 |
| Greutate | 1354 kg |
| lățimea maximă | 1850 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 3453 |
| Motorul kw | 191 kw |
| Motor hp | 256 hp |
| Cuplul | 191 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Injection |
| Cilindri | - |
| Diametrul cilindrilor | 93,4 mm |
| Supape în cilindri | - |
| Gears | - |
| Combustibil | A-95 |
| Capacitatea de combustibil | 70 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | - |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | - |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 255 km/h |
| Accelerare | - |
| Orașul de combustibil | - |
| Drumul de combustibil | - |
| Combustibil mediu | - |