Informatii generale
| An | 2012 - - |
| Marca | BMW |
| Motor | 4.4 Turbo V8 (560Hp) |
| Tipul corpului | Cabrio |
| Model | M6 (F12) |
| usi | - |
| scaune | - |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4898 mm |
| Lăţime | 1899 mm |
| Înălţime | 1368 mm |
| Ampatamentul | 2851 |
| Greutate | 1368 kg |
| lățimea maximă | 2250 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 4395 |
| Motorul kw | 411 kw |
| Motor hp | 551 hp |
| Cuplul | 411 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Injection |
| Cilindri | - |
| Diametrul cilindrilor | 88,3 mm |
| Supape în cilindri | - |
| Gears | - |
| Combustibil | A-95 |
| Capacitatea de combustibil | 80 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 265/40 R19 |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 250 km/h |
| Accelerare | 4.2 s |
| Orașul de combustibil | 14 l/100km |
| Drumul de combustibil | 7.6 l/100km |
| Combustibil mediu | 9.9 l/100km |