Informatii generale
| An | 2000 - 2007 |
| Marca | Chrysler |
| Motor | 2.0 i 16V (141 HP) |
| Tipul corpului | Coupe |
| Model | Sebring Convertible II |
| usi | 2 |
| scaune | 4 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4920 mm |
| Lăţime | 1760 mm |
| Înălţime | 1790 mm |
| Ampatamentul | 2690 |
| Greutate | 1790 kg |
| lățimea maximă | 1990 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 1996 |
| Motorul kw | 103 kw |
| Motor hp | 138 hp |
| Cuplul | 103 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Injection |
| Cilindri | 4 |
| Diametrul cilindrilor | 87,5 mm |
| Supape în cilindri | 4 |
| Gears | 5 |
| Combustibil | A-92 |
| Capacitatea de combustibil | 65 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 205/60 R16 |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 200 km/h |
| Accelerare | 12.3 s |
| Orașul de combustibil | 11.1 l/100km |
| Drumul de combustibil | 6.8 l/100km |
| Combustibil mediu | 8.4 l/100km |