Informatii generale
| An | 2000 - 2007 |
| Marca | Chrysler |
| Motor | 2.7 i V6 24V (203 HP) |
| Tipul corpului | Cabrio |
| Model | Sebring Convertible II |
| usi | 2 |
| scaune | 4 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4920 mm |
| Lăţime | 1760 mm |
| Înălţime | 1400 mm |
| Ampatamentul | 2690 |
| Greutate | 1400 kg |
| lățimea maximă | 1990 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 2736 |
| Motorul kw | 149 kw |
| Motor hp | 200 hp |
| Cuplul | 149 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Injection |
| Cilindri | 6 |
| Diametrul cilindrilor | 86 mm |
| Supape în cilindri | 4 |
| Gears | - |
| Combustibil | A-92 |
| Capacitatea de combustibil | 65 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 205/60 R16 |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 210 km/h |
| Accelerare | 11.4 s |
| Orașul de combustibil | 14.7 l/100km |
| Drumul de combustibil | 8.4 l/100km |
| Combustibil mediu | 10.7 l/100km |