Informatii generale
| An | 1994 - 2000 |
| Marca | Chrysler |
| Motor | 2.4 i 16V (152 HP) |
| Tipul corpului | Cabrio |
| Model | Sebring Convertible |
| usi | 2 |
| scaune | 4 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4902 mm |
| Lăţime | 1757 mm |
| Înălţime | 1392 mm |
| Ampatamentul | 2692 |
| Greutate | 1392 kg |
| lățimea maximă | - |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 2429 |
| Motorul kw | 111 kw |
| Motor hp | 149 hp |
| Cuplul | 111 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Injection |
| Cilindri | 4 |
| Diametrul cilindrilor | 87,5 mm |
| Supape în cilindri | 4 |
| Gears | - |
| Combustibil | A-92 |
| Capacitatea de combustibil | 60 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 205/65 R15 |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 177 km/h |
| Accelerare | 11.2 s |
| Orașul de combustibil | 11.2 l/100km |
| Drumul de combustibil | 8.1 l/100km |
| Combustibil mediu | - |