Informatii generale
| An | 2001 - 2008 |
| Marca | Citroen |
| Motor | 2.0 HDi (140 HP) |
| Tipul corpului | Hatchback |
| Model | C5 I |
| usi | 5 |
| scaune | 5 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4617 mm |
| Lăţime | 1770 mm |
| Înălţime | 1467 mm |
| Ampatamentul | 2750 |
| Greutate | 1467 kg |
| lățimea maximă | 1845 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 1998 |
| Motorul kw | 103 kw |
| Motor hp | 138 hp |
| Cuplul | 103 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Common rail |
| Cilindri | 4 |
| Diametrul cilindrilor | 85 mm |
| Supape în cilindri | 4 |
| Gears | 5 |
| Combustibil | Diesel |
| Capacitatea de combustibil | 66 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 195/65 R15 |
| Roți | 6J x 15 |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 210 km/h |
| Accelerare | 10.6 s |
| Orașul de combustibil | 10.3 l/100km |
| Drumul de combustibil | 6 l/100km |
| Combustibil mediu | 7.6 l/100km |