Informatii generale
| An | 2008 - - |
| Marca | Citroen |
| Motor | 1.8 16V (125 HP) |
| Tipul corpului | Wagon |
| Model | C5 II Tourer |
| usi | 5 |
| scaune | 5 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4829 mm |
| Lăţime | 1853 mm |
| Înălţime | 1451 mm |
| Ampatamentul | 2820 |
| Greutate | 1451 kg |
| lățimea maximă | 2154 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 1749 |
| Motorul kw | 92 kw |
| Motor hp | 123 hp |
| Cuplul | 92 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Injection |
| Cilindri | 4 |
| Diametrul cilindrilor | 82,7 mm |
| Supape în cilindri | 4 |
| Gears | 5 |
| Combustibil | A-92 |
| Capacitatea de combustibil | 71 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 225/60 R16 |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 196 km/h |
| Accelerare | 12.8 s |
| Orașul de combustibil | 11.1 l/100km |
| Drumul de combustibil | 6.3 l/100km |
| Combustibil mediu | 8.1 l/100km |