Informatii generale
| An | 2008 - - |
| Marca | Citroen |
| Motor | 3.0 V6 (211 HP) |
| Tipul corpului | Wagon |
| Model | C5 II Tourer |
| usi | 5 |
| scaune | 5 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4829 mm |
| Lăţime | 1853 mm |
| Înălţime | 1451 mm |
| Ampatamentul | 2820 |
| Greutate | 1451 kg |
| lățimea maximă | 2366 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 2946 |
| Motorul kw | 155 kw |
| Motor hp | 208 hp |
| Cuplul | 155 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Injection |
| Cilindri | 6 |
| Diametrul cilindrilor | 87 mm |
| Supape în cilindri | 4 |
| Gears | 6 |
| Combustibil | A-95 |
| Capacitatea de combustibil | 71 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 245/45R18 |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 222 km/h |
| Accelerare | 10.3 s |
| Orașul de combustibil | - |
| Drumul de combustibil | 7.6 l/100km |
| Combustibil mediu | 10.6 l/100km |