Informatii generale
| An | 1999 - 2005 |
| Marca | Dodge |
| Motor | 3.7 V6 (213 HP) |
| Tipul corpului | Pickup |
| Model | Dakota II |
| usi | 4 |
| scaune | 6 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 5463 mm |
| Lăţime | 1818 mm |
| Înălţime | 1699 mm |
| Ampatamentul | 3227 |
| Greutate | - |
| lățimea maximă | - |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 3701 |
| Motorul kw | 157 kw |
| Motor hp | 210 hp |
| Cuplul | 157 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Injection |
| Cilindri | 6 |
| Diametrul cilindrilor | 93 mm |
| Supape în cilindri | 2 |
| Gears | 5 |
| Combustibil | A-92 |
| Capacitatea de combustibil | 91 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | - |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | - |
| Accelerare | - |
| Orașul de combustibil | - |
| Drumul de combustibil | - |
| Combustibil mediu | - |