Informatii generale
| An | 1995 - 1997 |
| Marca | FAW |
| Motor | 1.8 20V (125 HP) |
| Tipul corpului | Sedan |
| Model | A6 Avant (4A,C4) |
| usi | 5 |
| scaune | 5 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4797 mm |
| Lăţime | 1783 mm |
| Înălţime | 1440 mm |
| Ampatamentul | 2687 |
| Greutate | 1440 kg |
| lățimea maximă | 1970 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 1781 |
| Motorul kw | 92 kw |
| Motor hp | 123 hp |
| Cuplul | 92 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Injection |
| Cilindri | 4 |
| Diametrul cilindrilor | 81 mm |
| Supape în cilindri | 5 |
| Gears | 5 |
| Combustibil | A-95 |
| Capacitatea de combustibil | 80 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 195/65 R15 |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 196 km/h |
| Accelerare | 11.4 s |
| Orașul de combustibil | - |
| Drumul de combustibil | - |
| Combustibil mediu | 8.4 l/100km |