Informatii generale
| An | 1997 - 2001 |
| Marca | FAW |
| Motor | 1.8 (125 HP) |
| Tipul corpului | Sedan |
| Model | A6 Avant (4B,C5) |
| usi | 5 |
| scaune | 5 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4796 mm |
| Lăţime | 1810 mm |
| Înălţime | 1479 mm |
| Ampatamentul | 2760 |
| Greutate | 1479 kg |
| lățimea maximă | 1975 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 1781 |
| Motorul kw | 92 kw |
| Motor hp | 123 hp |
| Cuplul | 92 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Injection |
| Cilindri | 4 |
| Diametrul cilindrilor | 81 mm |
| Supape în cilindri | 5 |
| Gears | 5 |
| Combustibil | A-95 |
| Capacitatea de combustibil | 70 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 195/65 R15V |
| Roți | 6J |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 200 km/h |
| Accelerare | 11.7 s |
| Orașul de combustibil | 12.2 l/100km |
| Drumul de combustibil | 6.5 l/100km |
| Combustibil mediu | - |