Informatii generale
| An | 2001 - 2004 |
| Marca | FAW |
| Motor | 1.8 T (150 HP) |
| Tipul corpului | Wagon |
| Model | A6 Avant (4B,C5) |
| usi | 5 |
| scaune | 5 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4796 mm |
| Lăţime | 1810 mm |
| Înălţime | 1452 mm |
| Ampatamentul | 2760 |
| Greutate | 1452 kg |
| lățimea maximă | 2040 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 1781 |
| Motorul kw | 110 kw |
| Motor hp | 147 hp |
| Cuplul | 110 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Injection |
| Cilindri | 4 |
| Diametrul cilindrilor | 81 mm |
| Supape în cilindri | 5 |
| Gears | 5 |
| Combustibil | A-95 |
| Capacitatea de combustibil | 70 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 205/55 R 16 W |
| Roți | 7J x 16 |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 214 km/h |
| Accelerare | 9.9 s |
| Orașul de combustibil | 11.5 l/100km |
| Drumul de combustibil | 6.7 l/100km |
| Combustibil mediu | 8.5 l/100km |