Informatii generale
| An | 1997 - 2001 |
| Marca | FAW |
| Motor | 1.8 T quattro (180 HP) |
| Tipul corpului | Wagon |
| Model | A6 Avant (4B,C5) |
| usi | 5 |
| scaune | 5 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4796 mm |
| Lăţime | 1810 mm |
| Înălţime | 1479 mm |
| Ampatamentul | 2759 |
| Greutate | 1479 kg |
| lățimea maximă | 2120 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 1781 |
| Motorul kw | 132 kw |
| Motor hp | 177 hp |
| Cuplul | 132 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Injection |
| Cilindri | 4 |
| Diametrul cilindrilor | 81 mm |
| Supape în cilindri | 5 |
| Gears | 6 |
| Combustibil | A-95 |
| Capacitatea de combustibil | 70 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 205/60R15V |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 225 km/h |
| Accelerare | 8 s |
| Orașul de combustibil | 12.4 l/100km |
| Drumul de combustibil | 7.3 l/100km |
| Combustibil mediu | - |