Informatii generale
| An | 2001 - 2004 |
| Marca | FAW |
| Motor | 2.5 TDI (163Hp) |
| Tipul corpului | Wagon |
| Model | A6 Avant (4B,C5) |
| usi | - |
| scaune | - |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4796 mm |
| Lăţime | 1810 mm |
| Înălţime | 1452 mm |
| Ampatamentul | 2759 |
| Greutate | 1452 kg |
| lățimea maximă | 2110 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 2496 |
| Motorul kw | 120 kw |
| Motor hp | 161 hp |
| Cuplul | 120 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Common rail |
| Cilindri | - |
| Diametrul cilindrilor | 78,3 mm |
| Supape în cilindri | - |
| Gears | - |
| Combustibil | Diesel |
| Capacitatea de combustibil | 70 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 205/55 R16 |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 222 km/h |
| Accelerare | 9.3 s |
| Orașul de combustibil | 9.7 l/100km |
| Drumul de combustibil | 5.4 l/100km |
| Combustibil mediu | 6.9 l/100km |