Informatii generale
| An | 1997 - 2001 |
| Marca | FAW |
| Motor | 2.5 TDI quattro (150 HP) |
| Tipul corpului | Wagon |
| Model | A6 Avant (4B,C5) |
| usi | 5 |
| scaune | 5 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4796 mm |
| Lăţime | 1810 mm |
| Înălţime | 1479 mm |
| Ampatamentul | 2759 |
| Greutate | 1479 kg |
| lățimea maximă | 2260 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 2496 |
| Motorul kw | 110 kw |
| Motor hp | 147 hp |
| Cuplul | 110 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Common rail |
| Cilindri | 6 |
| Diametrul cilindrilor | 78,3 mm |
| Supape în cilindri | 4 |
| Gears | 6 |
| Combustibil | Diesel |
| Capacitatea de combustibil | 70 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 205/60 R15W |
| Roți | 6J |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 214 km/h |
| Accelerare | 10.2 s |
| Orașul de combustibil | 11.3 l/100km |
| Drumul de combustibil | 6.1 l/100km |
| Combustibil mediu | - |