Informatii generale
| An | 2008 - 2011 |
| Marca | FAW |
| Motor | 2.0 TDI (136Hp) |
| Tipul corpului | Sedan |
| Model | A6 Avant (4F,C6) |
| usi | - |
| scaune | - |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4927 mm |
| Lăţime | 1855 mm |
| Înălţime | 1463 mm |
| Ampatamentul | 2843 |
| Greutate | 1463 kg |
| lățimea maximă | 2250 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 1968 |
| Motorul kw | 100 kw |
| Motor hp | 134 hp |
| Cuplul | 100 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Common rail |
| Cilindri | - |
| Diametrul cilindrilor | 81 mm |
| Supape în cilindri | - |
| Gears | - |
| Combustibil | Diesel |
| Capacitatea de combustibil | 70 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 205/60 R 16 |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 204 km/h |
| Accelerare | 10.7 s |
| Orașul de combustibil | 7 l/100km |
| Drumul de combustibil | 4.3 l/100km |
| Combustibil mediu | 5.3 l/100km |