Informatii generale
| An | 2004 - - |
| Marca | FAW |
| Motor | 2.7 TDI (190 HP) |
| Tipul corpului | Wagon |
| Model | A6 Avant (4F,C6) |
| usi | 5 |
| scaune | 5 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4933 mm |
| Lăţime | 1855 mm |
| Înălţime | 1463 mm |
| Ampatamentul | 2843 |
| Greutate | 1463 kg |
| lățimea maximă | 2325 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 0 |
| Motorul kw | 139 kw |
| Motor hp | 186 hp |
| Cuplul | 139 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Common rail |
| Cilindri | 6 |
| Diametrul cilindrilor | - |
| Supape în cilindri | 4 |
| Gears | 6 |
| Combustibil | Diesel |
| Capacitatea de combustibil | 70 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 225/55 R16 |
| Roți | 7.5J X 16 |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 228 km/h |
| Accelerare | 8.2 s |
| Orașul de combustibil | 8.3 l/100km |
| Drumul de combustibil | 5 l/100km |
| Combustibil mediu | 6.2 l/100km |