Informatii generale
| An | 2004 - - |
| Marca | FAW |
| Motor | 3.2 FSI (255 HP) |
| Tipul corpului | Wagon |
| Model | A6 Avant (4F,C6) |
| usi | 5 |
| scaune | 5 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4933 mm |
| Lăţime | 1855 mm |
| Înălţime | 1463 mm |
| Ampatamentul | 2843 |
| Greutate | 1463 kg |
| lățimea maximă | 2240 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 3123 |
| Motorul kw | 187 kw |
| Motor hp | 251 hp |
| Cuplul | 187 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Injection |
| Cilindri | 6 |
| Diametrul cilindrilor | 84,5 mm |
| Supape în cilindri | 4 |
| Gears | 6 |
| Combustibil | A-98 |
| Capacitatea de combustibil | 70 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 225/55 R16 |
| Roți | 7.5J X 16 |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 250 km/h |
| Accelerare | 7.1 s |
| Orașul de combustibil | 14.5 l/100km |
| Drumul de combustibil | 7.2 l/100km |
| Combustibil mediu | 9.9 l/100km |