Informatii generale
| An | 2009 - - |
| Marca | FAW |
| Motor | 1.4i TSI (122HP) DSG |
| Tipul corpului | Coupe |
| Model | Jetta VI |
| usi | 4 |
| scaune | 5 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4554 mm |
| Lăţime | 1781 mm |
| Înălţime | 1459 mm |
| Ampatamentul | 2578 |
| Greutate | 1459 kg |
| lățimea maximă | 1930 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 1390 |
| Motorul kw | 89 kw |
| Motor hp | 119 hp |
| Cuplul | 89 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Injection |
| Cilindri | 4 |
| Diametrul cilindrilor | 76 mm |
| Supape în cilindri | 4 |
| Gears | 7 |
| Combustibil | A-95 |
| Capacitatea de combustibil | 55 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 205/55 R 16 |
| Roți | 6 1/2 J x 16 |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 199 km/h |
| Accelerare | 9.8 s |
| Orașul de combustibil | 8.1 l/100km |
| Drumul de combustibil | 5.2 l/100km |
| Combustibil mediu | 5.6 l/100km |