Informatii generale
| An | 1999 - 2004 |
| Marca | Ferrari |
| Motor | 5.5 i V12 48V GTA (442 HP) |
| Tipul corpului | Coupe |
| Model | 456 GT |
| usi | 2 |
| scaune | 4 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4763 mm |
| Lăţime | 1920 mm |
| Înălţime | 1300 mm |
| Ampatamentul | 2600 |
| Greutate | 1300 kg |
| lățimea maximă | 2250 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 5474 |
| Motorul kw | 324 kw |
| Motor hp | 434 hp |
| Cuplul | 324 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Injection |
| Cilindri | 12 |
| Diametrul cilindrilor | 88 mm |
| Supape în cilindri | 4 |
| Gears | - |
| Combustibil | A-98 |
| Capacitatea de combustibil | 110 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 225/45-285/40 R17 |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 298 km/h |
| Accelerare | 5.5 s |
| Orașul de combustibil | 28 l/100km |
| Drumul de combustibil | 14 l/100km |
| Combustibil mediu | - |