Informatii generale
| An | 2006 - - |
| Marca | Fiat |
| Motor | 1.4 i 16V MPI (90 HP) |
| Tipul corpului | Estate |
| Model | Bravo II |
| usi | 5 |
| scaune | 5 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4336 mm |
| Lăţime | 1792 mm |
| Înălţime | 1498 mm |
| Ampatamentul | 2600 |
| Greutate | 1498 kg |
| lățimea maximă | - |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 1368 |
| Motorul kw | 66 kw |
| Motor hp | 88 hp |
| Cuplul | 66 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Injection |
| Cilindri | 4 |
| Diametrul cilindrilor | 72 mm |
| Supape în cilindri | 4 |
| Gears | 6 |
| Combustibil | A-95 |
| Capacitatea de combustibil | 58 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 195/65 R15 91H |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 179 km/h |
| Accelerare | 12.5 s |
| Orașul de combustibil | 8.7 l/100km |
| Drumul de combustibil | 5.6 l/100km |
| Combustibil mediu | 6.7 l/100km |