Informatii generale
| An | 2006 - - |
| Marca | Fiat |
| Motor | 1.9 TD MultiJet (120 HP) |
| Tipul corpului | Hatchback |
| Model | Bravo II |
| usi | 5 |
| scaune | 5 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4336 mm |
| Lăţime | 1792 mm |
| Înălţime | 1498 mm |
| Ampatamentul | 2600 |
| Greutate | 1498 kg |
| lățimea maximă | - |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 1910 |
| Motorul kw | 88 kw |
| Motor hp | 118 hp |
| Cuplul | 88 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Common rail |
| Cilindri | 4 |
| Diametrul cilindrilor | 82 mm |
| Supape în cilindri | 2 |
| Gears | 5 |
| Combustibil | Diesel |
| Capacitatea de combustibil | 58 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 195/65 R15 91H |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 194 km/h |
| Accelerare | 10.5 s |
| Orașul de combustibil | 6.9 l/100km |
| Drumul de combustibil | 4.3 l/100km |
| Combustibil mediu | 5.3 l/100km |