Informatii generale
| An | 1997 - 2002 |
| Marca | Honda |
| Motor | 2.0 TD (105 HP) |
| Tipul corpului | Hatchback |
| Model | Civic Fastback VI |
| usi | 5 |
| scaune | 5 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4325 mm |
| Lăţime | 1695 mm |
| Înălţime | 1390 mm |
| Ampatamentul | 2620 |
| Greutate | 1390 kg |
| lățimea maximă | 1720 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 1994 |
| Motorul kw | 77 kw |
| Motor hp | 103 hp |
| Cuplul | 77 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Common rail |
| Cilindri | 4 |
| Diametrul cilindrilor | 84,5 mm |
| Supape în cilindri | 2 |
| Gears | 5 |
| Combustibil | Diesel |
| Capacitatea de combustibil | 55 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 185/60 R14 |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 185 km/h |
| Accelerare | 14.4 s |
| Orașul de combustibil | 7.1 l/100km |
| Drumul de combustibil | 4.3 l/100km |
| Combustibil mediu | - |