Informatii generale
| An | 2006 - - |
| Marca | Honda |
| Motor | 1.3 i-DSi i-VTEC IMA (hybrid) |
| Tipul corpului | Sedan |
| Model | Civic VIII |
| usi | 4 |
| scaune | 5 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4545 mm |
| Lăţime | 1750 mm |
| Înălţime | 1435 mm |
| Ampatamentul | 2700 |
| Greutate | 1435 kg |
| lățimea maximă | 1675 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 1343 |
| Motorul kw | 70 kw |
| Motor hp | 94 hp |
| Cuplul | 70 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Injection |
| Cilindri | 4 |
| Diametrul cilindrilor | 75 mm |
| Supape în cilindri | 2 |
| Gears | - |
| Combustibil | A-95 |
| Capacitatea de combustibil | 50 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 195/65 R15 |
| Roți | 6J x 15 |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 185 km/h |
| Accelerare | 12.1 s |
| Orașul de combustibil | 5.2 l/100km |
| Drumul de combustibil | 4.3 l/100km |
| Combustibil mediu | 4.6 l/100km |