Informatii generale
| An | 2006 - - |
| Marca | Hyundai |
| Motor | 1.5 CRDi (110 HP) |
| Tipul corpului | Hatchback |
| Model | Accent Hatchback III |
| usi | 3 |
| scaune | 5 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4045 mm |
| Lăţime | 1695 mm |
| Înălţime | 1470 mm |
| Ampatamentul | 2500 |
| Greutate | 1470 kg |
| lățimea maximă | 1650 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 1493 |
| Motorul kw | 81 kw |
| Motor hp | 109 hp |
| Cuplul | 81 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Common rail |
| Cilindri | 4 |
| Diametrul cilindrilor | 75,0 mm |
| Supape în cilindri | 4 |
| Gears | 5 |
| Combustibil | Diesel |
| Capacitatea de combustibil | 45 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | - |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 185/65 R 14 |
| Roți | 5,5 J x14 |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 176 km/h |
| Accelerare | 11.5 s |
| Orașul de combustibil | 5.6 l/100km |
| Drumul de combustibil | 4 l/100km |
| Combustibil mediu | 4.6 l/100km |