Informatii generale
| An | 2006 - - |
| Marca | Hyundai |
| Motor | 1.6 (112 HP) |
| Tipul corpului | Hatchback |
| Model | Accent Hatchback III |
| usi | 3 |
| scaune | 5 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4045 mm |
| Lăţime | 1695 mm |
| Înălţime | 1470 mm |
| Ampatamentul | 2500 |
| Greutate | 1470 kg |
| lățimea maximă | 1600 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 1599 |
| Motorul kw | 82 kw |
| Motor hp | 110 hp |
| Cuplul | 82 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Injection |
| Cilindri | 4 |
| Diametrul cilindrilor | 77,4 mm |
| Supape în cilindri | 4 |
| Gears | 5 |
| Combustibil | A-95 |
| Capacitatea de combustibil | 45 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 185/65 R 14 |
| Roți | 5,5 J x14 |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 190 km/h |
| Accelerare | 10.2 s |
| Orașul de combustibil | 8.4 l/100km |
| Drumul de combustibil | 5.2 l/100km |
| Combustibil mediu | 6.4 l/100km |