Informatii generale
| An | 2003 - 2006 |
| Marca | Jeep |
| Motor | 4.0 i Rubicon (193 HP) |
| Tipul corpului | SUV |
| Model | Wrangler II (TJ) |
| usi | 2 |
| scaune | 5 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 3947 mm |
| Lăţime | 1693 mm |
| Înălţime | 1764 mm |
| Ampatamentul | 2373 |
| Greutate | 1764 kg |
| lățimea maximă | 2064 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 3956 |
| Motorul kw | 142 kw |
| Motor hp | 190 hp |
| Cuplul | 142 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Injection |
| Cilindri | 6 |
| Diametrul cilindrilor | 98,4 mm |
| Supape în cilindri | 2 |
| Gears | 5 |
| Combustibil | A-95 |
| Capacitatea de combustibil | 72 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | - |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | LT 245/75 R16 |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 174 km/h |
| Accelerare | 9.4 s |
| Orașul de combustibil | 16.8 l/100km |
| Drumul de combustibil | 13.1 l/100km |
| Combustibil mediu | - |