Informatii generale
| An | 1976 - 1984 |
| Marca | Lancia |
| Motor | 2000 (120 HP) |
| Tipul corpului | Coupe |
| Model | Beta Coupe (BC) |
| usi | 2 |
| scaune | 2 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 3995 mm |
| Lăţime | 1650 mm |
| Înălţime | 1285 mm |
| Ampatamentul | 2350 |
| Greutate | 1285 kg |
| lățimea maximă | - |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 1995 |
| Motorul kw | 88 kw |
| Motor hp | 118 hp |
| Cuplul | 88 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | - |
| Cilindri | 4 |
| Diametrul cilindrilor | 84 mm |
| Supape în cilindri | - |
| Gears | - |
| Combustibil | A-95 |
| Capacitatea de combustibil | - |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | - |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | - |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 190 km/h |
| Accelerare | - |
| Orașul de combustibil | - |
| Drumul de combustibil | - |
| Combustibil mediu | - |