Informatii generale
| An | 1998 - 2004 |
| Marca | Land Rover |
| Motor | 2.5 TDi (138 HP) |
| Tipul corpului | SUV |
| Model | Discovery II |
| usi | 5 |
| scaune | 7 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4710 mm |
| Lăţime | 1860 mm |
| Înălţime | 1890 mm |
| Ampatamentul | 2540 |
| Greutate | 1890 kg |
| lățimea maximă | 2750 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 2496 |
| Motorul kw | 101 kw |
| Motor hp | 135 hp |
| Cuplul | 101 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Common rail |
| Cilindri | 5 |
| Diametrul cilindrilor | 84,45 mm |
| Supape în cilindri | 2 |
| Gears | 5 |
| Combustibil | Diesel |
| Capacitatea de combustibil | 95 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 235/70 R16 |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 157 km/h |
| Accelerare | 15.3 s |
| Orașul de combustibil | 11.5 l/100km |
| Drumul de combustibil | 8.2 l/100km |
| Combustibil mediu | 9.4 l/100km |