Informatii generale
| An | 2004 - - |
| Marca | Land Rover |
| Motor | 2.7 TDI (190 HP) |
| Tipul corpului | - |
| Model | Discovery III |
| usi | 5 |
| scaune | 7 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4835 mm |
| Lăţime | 2009 mm |
| Înălţime | 1887 mm |
| Ampatamentul | 2885 |
| Greutate | 1887 kg |
| lățimea maximă | 3230 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 2720 |
| Motorul kw | 139 kw |
| Motor hp | 186 hp |
| Cuplul | 139 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Common rail |
| Cilindri | 6 |
| Diametrul cilindrilor | 81 mm |
| Supape în cilindri | 4 |
| Gears | 6 |
| Combustibil | Diesel |
| Capacitatea de combustibil | 82 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 255/55 R19 |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 180 km/h |
| Accelerare | 11.5 s |
| Orașul de combustibil | 11.5 l/100km |
| Drumul de combustibil | 8.2 l/100km |
| Combustibil mediu | 9.4 l/100km |