Informatii generale
| An | 2009 - - |
| Marca | Land Rover |
| Motor | 3.0 V6 TD (245 Hp) |
| Tipul corpului | SUV |
| Model | Discovery IV |
| usi | - |
| scaune | - |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4838 mm |
| Lăţime | 2022 mm |
| Înălţime | 1839 mm |
| Ampatamentul | 2885 |
| Greutate | 1839 kg |
| lățimea maximă | 3240 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 2993 |
| Motorul kw | 180 kw |
| Motor hp | 241 hp |
| Cuplul | 180 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Common rail |
| Cilindri | - |
| Diametrul cilindrilor | - |
| Supape în cilindri | - |
| Gears | - |
| Combustibil | Diesel |
| Capacitatea de combustibil | 82 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | - |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 180 km/h |
| Accelerare | 9.6 s |
| Orașul de combustibil | 11.2 l/100km |
| Drumul de combustibil | 8.3 l/100km |
| Combustibil mediu | 9.3 l/100km |