Informatii generale
| An | 2006 - - |
| Marca | Land Rover |
| Motor | 2.2 TD4 (160) |
| Tipul corpului | SUV |
| Model | Freelander II |
| usi | 5 |
| scaune | 5 |
Caracteristicile corpului
| Lungime | 4500 mm |
| Lăţime | 1910 mm |
| Înălţime | 1740 mm |
| Ampatamentul | 2660 |
| Greutate | 1740 kg |
| lățimea maximă | 2505 kg |
| Boot capacitate | - |
Transmisia motorului
| Motor | 2179 |
| Motorul kw | 117 kw |
| Motor hp | 157 hp |
| Cuplul | 117 N*m/rpm |
| Alimentarea cu combustibil | Common rail |
| Cilindri | 4 |
| Diametrul cilindrilor | 85 mm |
| Supape în cilindri | 4 |
| Gears | 6 |
| Combustibil | Diesel |
| Capacitatea de combustibil | 70 liters |
| Eco standard | - |
Şasiu
| ABS | Yes |
| Frânele față | - |
| Frânele spate | - |
| anvelope | 215/75 R16 |
| Roți | - |
Caracteristici de rulare
| viteza maxima | 181 km/h |
| Accelerare | 11.7 s |
| Orașul de combustibil | 9.2 l/100km |
| Drumul de combustibil | 6.2 l/100km |
| Combustibil mediu | 7.5 l/100km |